JUDr. Pavel Vespalec - Advokátní kancelář JUDr. Pavel Vespalec

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

JUDr. Pavel Vespalec
Advokát

email:   p.vespalec@akvese.cz

JUDr. Pavel Vespalec se narodil 3.8.1947 v České Kamenici. Studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze ukončil státní závěrečnou zkouškou a byl zde slavnostně promován 23.3.1976. Za čtyři roky později, po obhajobě rigorózní práce a vykonání rigorózní zkoušky, byl pak 10.7.1980 podruhé promován a získal titul doktora práv.

Do roku 1985 pracoval jako podnikový právník v Jednotě, spotřebním družstvu Toužim, odkud byl povolán k výkonu funkce vedoucího právníka Krajského výboru spotřebních družstev v Plzni. Ve své praxi se věnoval zejména pracovnímu právu, občanskému právu a právu hospodářskému, ačkoliv prošel generální praxí. Český svaz spotřebních družstev v Praze mu vydal publikaci Výkon rozhodnutí srážkami ze mzdy. Tuto problematiku spolu s problematikou hospodářsko-právních vztahů přednášel několik let pracovníkům spotřebních družstev.

V roce 1988 se pokoušel o přijetí do advokacie, v čemž mu bylo vyhověno a stal se dokonce zakládajícím členem oddělení pro pomoc hospodářským organizacím při tehdejším Krajském sdružení advokátů v Plzni. Dále vykonal advokátní zkoušky a stal se samostatným advokátem.

Po sametové revoluci působil v jedné z největších advokátních kanceláří v Plzni (Korecký, Luhan, Vespalec, Zellner). Po úmrtí JUDr. Zellnera a odchodu JUDr. Luhana do exekutorského stavu, působí JUDr. Vespalec samostatně, vychoval řadu koncipientů, kteří jsou dnes samostatnými advokáty.

Působí ve voleném orgánu ČAK a od ledna 2016 je předsedou Společnosti bratří Čapků.

Pro zobrazení profilu na stránce ČAK, klepněte zde.
Advokátní kancelář JUDr. Pavel Vespalec
Na Jíkalce 13
301 00 Plzeň

+420 377 322 490
p.vespalec@akvese.cz
pk7fyzv (ID datové schránky)
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky